Stomatologia
zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii poświęconą profilaktyce najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, próchnicy, oraz leczeniu powstałych już ubytków w tkance zęba. Bardzo istotną specjalność w ramach leczenia zachowawczego stanowi endodoncja, czyli leczenie kanałowe zębów.

W ramach leczenia zachowawczego oferujemy Państwu:
  • profilaktykę (doradztwo oraz bezbolesne usuwanie kamieni i osadów
    za pomocą ultradźwięków oraz piaskowanie zębów)
  • leczenie tkanek zębowych (wypełnienia materiałami światłoutwardzalnymi)
  • leczenie kanałowe zębów
  • leczenie protetyczne
  • zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej (profesjonalny zabieg
    czyszczenia zębów, wybielanie zębów metodą gabinetową lub nakładkową)


Każdy z nas chce jak najdłużej cieszyć się zdrowym i ładnym uzębieniem. Utrzymaniem naturalnych zębów w jak najlepszym stanie zajmuje się właśnie stomatologia zachowawcza. Szacuje się, że w Polsce próchnicę ma ponad 90% dorosłych, ale większość z nich nie zdaje sobie z tego sprawy. Gdy problem zauważymy bardzo późno, może skończyć się to poważną chorobą oraz długim i kosztownym leczeniem. Dlatego warto regularnie kontrolować stan swojego uzębienia i na bieżąco reagować na rozwijającą się próchnicę.

Dzięki leczeniu zachowawczemu można zaradzić różnorodnym problemom z uzębieniem. Wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym powinny być więc naturalnym uzupełnieniem codziennej higieny zębów. Nowoczesne metody leczenia pozwalają na przeprowadzanie zabiegów w sposób absolutnie bezbolesny. Uszkodzone tkanki zęba uzupełnia się trwałymi materiałami dającymi naturalny efekt. Zaś w przypadku poważniejszych powikłań, konieczne jest zwykle leczenie kanałowe.

Uzupełnieniem stomatologii zachowawczej są też zabiegi koncentrujące się na estetyce jamy ustnej. Profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego oraz wybielanie to oferta dla osób chcących poprawić wygląd swoich zębów. Piękny uśmiech jest naszą wizytówką, a dzięki nowoczesnym metodom i urządzeniom nasze zęby mogą być nie tylko zdrowe, ale i olśniewająco białe.

Umów się
on-line

na wizytę w naszym gabinecie

Zapraszamy do odwiedzin w naszym gabinecie stomatologicznym oraz skorzystania z bezpłatnych konsultacji.

Umów wizytę on-line
Choroby zębów mogą doprowadzić nawet do ich utraty. Celem protetyki stomatologicznej jest odbudowa uzębienia i uzupełnianie ubytków poprzez zastosowanie rozwiązań takich jak korony, mosty i implanty stomatologiczne. Nowoczesne uzupełnienia protetyczne pozwalają osiągnąć efekt niemal nie różniący się od naturalnego uzębienia i gwarantujący pacjentowi pełen komfort użytkowania. W gabinecie dentystycznym www.dobre-implanty.pl oferujemy pełen zakres usług protetycznych.
Próchnica to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie, prowadząca do uszkodzenia tkanek zęba. W ramach stomatologii zachowawczej w naszym gabinecie oferujemy zabiegi profilaktyczne oraz leczenie powstałych na skutek próchnicy ubytków i wypełnianie ich z użyciem materiałów światłoutwardzalnych. W przypadku zaawansowanej postaci próchnicy wykonujemy w znieczuleniu zabiegi leczenia kanałowego zębów. Umów się na wizytę i skorzystaj z naszych profesjonalnych usług leczenia zachowawczego.
Stomatologia estetyczna obejmuje różnorodne zabiegi mające na celu poprawę wyglądu zębów. Są to między innymi zabiegi protetyczne, profesjonalne wybielanie zębów oraz scaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Zabiegi wykonywane w naszym gabinecie stomatologicznym pomogą Ci uzyskać efekt nieskazitelnego wyglądu uzębienia. Umów się na wizytę w naszym gabinecie i poznaj możliwości jakie daje nowoczesna stomatologia estetyczna.