Chirurgia
stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną medycyny zajmującą się zasadniczo leczeniem operacyjnym jamy ustnej, wykraczającym daleko poza zabiegi usuwania zębów. W ramach tej specjalności wykonujemy szereg zabiegów operacyjnych, między innymi zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii jak np. endodoncję, periodontologię, protetykę czy ostatnio coraz częściej implantologię.

W naszym gabinecie wykonywane są wszystkie zabiegi, które nie wymagają leczenia szpitalnego. Leczenie zawsze poprzedzone jest specjalistyczną konsultacją i diagnostyką, a zabiegi przeprowadzane w sposób komfortowy i bezbolesny w znieczuleniu miejscowym.

Oferujemy Państwu następujący zakres zabiegów:
 • usuwanie zębów, w tym zębów zatrzymanych, zębów mądrości
 • resekcje wierzchołków korzeni
 • operacyjne leczenie torbieli
 • replantacje i transplantacje zębów
 • chirurgiczne przygotowywanie jamy ustnej do protezowania
 • chirurgiczne leczenie chorób przyzębia
 • leczenie zębopochodnych ropnych zapaleń tkanek miękkich
 • leczenie zębopochodnego zapalenia zatok szczękowych
 • operacyjne leczenie przetok ustno-zatokowych
 • operacyjne leczenie guzów naddziąsłowych oraz zmian rozrostowych jamy ustnej
 • zabiegi wspomagające leczenie ortodontyczne (podcięcie wędzidełka, odsłonięcie zębów zatrzymanych)
 • leczenie chorób ślinianek (stany zapalne, ropnie, kamica)
 • leczenie stawów skroniowo-żuchwowych
 • leczenie neuralgii
 • leczenie zachowawcze złamań kości szczęk
 • hemisekcje (odcięcie połowy zęba)
 • radektomia (odcięcie jednego korzenia)


Chirurgia stomatologiczna obejmuje leczenie zarówno zębów jak i dziąseł, a także innych chorób rozwijających się w obrębie jamy ustnej i kości szczęki. Zaawansowane metody leczenia i coraz bardziej profesjonalne urządzenia sprawiają, że możliwe jest leczenie nawet najbardziej skomplikowanych problemów dentystycznych.

Jednym z podstawowych celów chirurgii stomatologicznej jest usuwanie zębów lub ich części. Dotyczy do przede wszystkim zębów mądrości, które powodować mogą wady zgryzu. Jednak w naszym gabinecie leczenie chirurgiczne to znacznie więcej niż ekstrakcje zębów. Choroby ślinianek, torbiele czy guzy w jamie ustnej to tylko niektóre z chorób, które mogą wymagać interwencji chirurga. Chirurg twarzowo-szczękowy jest przygotowany także do leczenia kości szczęki. Kompleksowa oferta zabiegów chirurgicznych jest dzięki temu uzupełnieniem leczenia zachowawczego oraz protetyki.

Umów się
on-line

na wizytę w naszym gabinecie

Zapraszamy do odwiedzin w naszym gabinecie stomatologicznym oraz skorzystania z bezpłatnych konsultacji.

Umów wizytę on-line
Gdy ząb pacjenta nie nadaje się do leczenia zachowawczego, wtedy konieczne jest jego usunięcie. Do najczęstszych stanów chorobowych zęba, które są wskazaniem do jego esktrakcji są stany zapalne, złamanie zęba czy zaawansowana paradontoza. W naszym gabinecie oferujemy zabiegi esktrakcji zębów. Zabiegi wykonywane są zawsze w znieczuleniu, przebiegają bezboleśnie oraz bezstresowo. Zapoznaj się z opiniami naszych dotychczasowych pacjentów - Usuwanie zębów Wrocław. Przyjdź na bezpłatną konsultację do gabinetu 'dobre-implanty.pl'.
Resekcja wierzchołka korzenia zębowego wykonywana jest w przypadku istotnych zmian okołowierzchołkowych, gdy w okolicy wierzchołka zęba powstała zmiana zapalna, która nie można wyleczyć. Zabieg resekcji polega na usunięciu tej części korzenia, w której występują zmiany (w tym usunięcie zmian okołowierzchołkowych). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie jest bolesny. Przyjdź na bezpłatną konsultację do gabinetu 'dobre-implanty.pl'.
Choroby dziąseł są aktualnie wielkim problemem, który może dotyczyć ponad połowy społeczeństwa. Jeżeli podczas jedzenia lub szczptkowania dochodzi do krwawienia dziąsła, należy niezwłocznie udać się do gabinetu stomatologicznego na konsultacje. Leczenie chorób przyzębia jest ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta i wymaga od niego sporej systematyczności. Przyjdź na bezpłatną konsultację do gabinetu 'dobre-implanty.pl'.
Hemisekcja to zabieg stomatologiczny, podczas którego usuwany jest jeden lub więcej korzeni zęba a razem z nim korona zęba. Ząb poddany hemisekcji wymaga następnie odbudowy protetycznej. Z koleji radektomia jest zabiegiem polegającym na odcięciu oraz usunięciu jednego korzenia. Oba zabiegi dotyczą zębów wielokorzennych i są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Przyjdź na bezpłatną konsultację do gabinetu 'dobre-implanty.pl'.